ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

24/5/15

Πύδνα Κίτρους-Ατρόμητος Παλαμά 1-0 HD 4η Μπαράζ ανόδου Γ' εθνική 17-5-15 "Ατρόμητη" νίκη Κίτρους

Του Κολίτση Νίκου

Aγκάλιασε το όνειρο της ανόδου στη Γ' εθνική η Πύδνα Κίτρους, με την «ατρόμητη» νίκη με 1-0 επί του Παλαμά στο Κίτρος, για την 4η και πιο καθοριστική αγωνιστική των αγώνων μπαράζ.
Το γκολ της ομάδας του Τοκατλίδη πέτυχε ο Αποστολίδης, με καταπληκτική φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ -και κακή εκτίμηση της πορείας της μπάλας από τον...

τερματοφύλακα του Παλαμά-, που κέρδισε ο Σαμανίδης με φοβερή προσπάθεια, λίγα λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους για να σκοράρουν στη διάρκεια του αγώνα, με τις αντίστοιχες του Κίτρους να είναι πιο κραυγαλέες και περισσότερες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο (διπλό δοκάρι).

Man of the match: Ο Αποστολίδης Κ. των γηπεδούχων, για το γκολ που πέτυχε σε κρίσιμο χρονικά σημείο και τη σταθερή παρουσία του στη διάρκεια του αγώνα

Highlights: η παρουσία των φιλάθλων των γηπεδούχων που ήταν μεγαλύτερη από κάθε άλλη φορά τη φετινή χρονιά, η οπαδοί των φιλοξενούμενων που ακολούθησαν την ομάδα τους, με το ιστορικό club "Rebels" να δίνει δυναμικό παρόν στο πέταλο, η σύρραξη και τα επεισόδια μετά την επίτευξη του γκολ του Κίτρους, που ευτυχώς δε γενικεύτηκαν με την παρέμβαση της αστυνομίας και των διοικητικών παραγόντων των ομάδων, οι ανταλλαγές συνθημάτων, οι διαμαρτυρίες για τις αποφάσεις των διαιτητών από τους φιλοξενούμενους και μετά το τέλος του παιχνιδιού, οι πανηγυρισμοί παικτών και φιλάθλων των γηπεδούχων στο τέλος του αγώνα
Σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.