ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

25/8/16

Σε φιλικό παιχνίδι... Π.Ο. ΕΛΑΣΟΝΑΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ 1-1

Ισόπαλος με 1-1 τέρματα αναδείχθηκε την τετάρτη στην Ελασόνα ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας αγωνιζόμενος κόντρα στην ομώνυμη τοπική ομάδα,Α΄κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Λάρισας....

Οι Κατερινιώτες ΄΄εδειξαν΄΄ την διαφορά κατηγορίας που χωρίζει τις δυο ομάδες δεν μπόρεσαν ομως να αξιοποιήσουν τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν.
Στο πρώτο ημίχρονο οι νεαροί Δημηνάς -Ζώβληκας εβρισκαν
συχνά τους Νάκα - Μανίκα και οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν τρείς μεγάλες ευκαιρίες χωρίς ομως να σκοράρουν,με τον αρχηγό να σουτάρει στο δοκάρι των γηπεδούχων(31΄).
Στην επανάληψη οι αρκετές αλλαγές και απο τις δυο ομάδες εκαναν το μάτς πιο ΄΄αναρχο΄΄και οι γηπεδούχοι ανοιξαν το σκόρ στο 76΄ υστερα απο λαθος στην αμυνα του Αχιλλέα 1-0.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Δερμιτζάκης με κεφαλιά ισοφάρισε μετά απο σέντρα του Βασίλη Νάκα σε 1-1.
Δεν αγωνίστηκαν οι Λαζαρίδης - Ψύρρας ενω το επόμενο φιλικό για την ομάδα του Ν.Θεοδοσιάδη ειναι την ερχόμενη τετάρτη με αντίπαλο τον Ποσειδώνα στούς Ν.Πόρρους..