ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

22/10/16

ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ-ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ 3-2

Συνεχίζει την πολύ καλή πορεία του στο πρωτάθλημα της Β' Ερασιτεχνικής ο ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ. Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι και αφού αδίκησε τον εαυτό του στο Α' ημίχρονο, στο Β' αγωνίστηκε πολύ δυνατά και έκανε την ανατροπή.

Προηγήθηκε στο σκορ ο ΑΕΤΟΣ με απευθείας βολέ του τερματοφύλακα Δεληγιαννίδη Α. Ο ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ ισοφάρισε σε 1-1 και μάλιστα προηγήθηκε πριν τη λήξη του ημιχρόνου με 2-1. Στο Β' ημίχρονο μπήκε πολύ δυνατά ο ΑΕΤΟΣ και ισοφάρισε με τον ΓΑΛΑΝΗ Γ. Τελικά, με ένα ασύληπτο σε εκτέλεση φάουλ του δεξιοτέχνη ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ Χ. ο ΑΕΤΟΣ πήρε τη νίκη δίνοντας μεγάλης ικανοποίηση στους Καταλωνίτες που ακολουθούν και υποστηρίζουν δυναμικά την ομάδα τους.