ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

1/10/16

ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Μεγάλη ανατροπή στο γήπεδο του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ πέτυχε ο ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ κερδίζοντας με 2-1 τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ Κατερίνης. Η ομάδα των Καταλωνίων έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Μάλιστα έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες, που αν τις αξιοποιούσε το σκορ θα ήταν πολύ μεγαλύτερο.

Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ προηγήθηκε περίπου στο 30ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 50' ο ΙΩΑΝΝΟΥ Α. έκανε το 1-1 με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ κι αφού η μπάλα βρήκε πρώτα το δοκάρι. Στο.58 ο ΑΕΤΟΣ έκανε τη μεγάλη ανατροπή. Ο ΛΑΖΟΣ Δ. έβγαλε την πάσα και ο ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ Χ.,δείχνοντας τη μεγάλη του κλάση, με άψογο πλασέ έγραψε το 1-2. Το τελικό σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους παίχτες του ΑΕΤΟΥ να αποθεώνονται από τους πολλούς Καταλωνίτες, οι οποίοι ακολουθούν και στηρίζουν την ομάδα τους σε κάθε παιχνίδι.