ΠΙΕΡΙΚΗ - Συνεχής ενημέρωση - Δύναμή μας οι αναγνώστες μας - ΠΙΕΡΙΚΗ - Είστε η φωνή μας - pieriki.blogspot.com - Εδώ διαβάζεις ειδήσεις

21/9/17

"Καθάρισε" στο δεύτερο ημίχρονο η ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, η ΠΑΕ Ποντίων Κατερίνης νίκησε με 2-0 την Αναγέννηση Σφενδάμης στο «Θεόδωρος Παπαδόπουλος» και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Πιερίας.

Μετά από ένα κακό ποιοτικά πρώτο 45λεπτο, οι Πόντιοι άνοιξαν το σκορ στο 56’. Ο Γκιλιάβας απέκρουσε το σουτ του Σατσίδη, η μπάλα κατέληξε στον Ιωσηφίδη ο οποίος την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Η ομάδα του Γιάννη Βαρβούτη πίεσε για ένα δεύτερο γκολ, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με Δεληγιάννη, Παππά και Τσικαδέρη. Τελικά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Σαχμπάζωφ, ο Μποστάντζ με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις οι Πόντιοι είχαν και δοκάρι με τον Χατζηθεοδωρίδη.

Διαιτητής: Νίκολιτς
Βοηθοί: Τσικλητάρη Β, Χατζηγιάννης

ΠΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ: Καλαϊτζίδης, Λαδένης, Σαχμπάζωφ, Μήτρας, Παππάς, Γκαράτζιας (71’ Μοσχολούρης), Ιωσηφίδης (88’ Γ. Τουλίκας), Δεληγιάννης, Σατσίδης (57’ Μποστάντζι), Τσικαδέρης (81’ Δαλαμήτρας), Χατζηθεοδωρίδης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΦΕΝΔΑΜΗΣ: Γκιλιάβας, Πολυχρονίδης (85’ Παπαδόπουλος), Μπάμπος (69’ Λαζαρίδης), Γ. Μαυρομάτης, Β. Μαυρομάτης, Μιχαηλίδης, Τσαντεκίδης, Τσαμασιώτης (64’ Σαββίδης), Κυριατζής (39’ λ.τ. Μτσενταΐτζε), Τάσο, Στεφανίδης.